poniedziałek, 30 maja 2011

Relacje uczestników debaty Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Lublinie

W ramach naszego projektu odbyły się warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów. Ich uczestniczki postanowiły zebrać i opublikować wrażenia innych uczestników debaty i warsztatów. Oto one:


Aleksandra Zając
Gimnazjum nr 3
W Lublinie, w Gimnazjum nr 3 odbył się Europejski Tydzień Młodzieży, zorganizowany przez Fundacje KReAdukacja. Odbyła się debata, podczas której poruszono np. temat wolontariatu. "Było to wyjątkowe spotkanie dla młodzieży i szansa dla nich by wrazić swoją opinię na temat własnych pomysłów i potrzeb" - tak twierdzi A. Szadziewska, nauczyciel-bibliotekarz w owym gimnazjum. Uczniowie i goście wyszli z sali z uśmiechami na twarzach. Poznali wielu ludzi, którzy mogliby pomóc im się rozwijać m.in Pan Sylwester Tułajew z Rady Miasta Lublin. Byli także goście z zagranicy. "Było fajnie, dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy" - tak twierdzi uczennica Gimnazjum nr 3.


Michalina Tokarska
Gimnazjum nr 3
W dniu 18.05.2011 r.w Gim. nr.3 w sali 206 odbyły się warsztaty kreatywności. W zajęciach prowadzonych przez Panią Paulinę Sowę uczestniczyło 6 osób. Wszystko odbywało się w przyjemnej atmosferze gier i zabaw. Młodzież dzieliła się swoimi ciekawymi pomysłami. W 2-osobowych grupach toczyła się rywalizacja na punkty. Pani animatorka organizowała ciekawe konkursy. Uczestnicy pytani o wrażenia odpowiadali, że jest bardzo
ciekawie i zabawnie.



Ada Samsoniuk
Gimnazjum nr 3
Dnia 18 maja 2011r. w środę odbyły się warsztaty, które były przeznaczone dla młodzieży z Gimnazjum nr 3 jak i innych szkół. Do wyboru były m.in warsztaty kreatywności, które prowadziła pani Paulina Sowa. Zajęcia miały
na celu głównie pobudzenie kreatywności, szybkiego myślenia i odpowiedzi na pytania najprostszymi sformułowaniami. Uczestnicy wydarzenia zapytani czy podobają im się owe warsztaty chóralnie odpowiedzieli "tak".



Ada Wójcik
Gimnazjum nr 3
Dnia 18 maja 2011r. w Gimnazjum nr 3 przy ulicy Nałkowskich 110 został uczczony Europejski Tydzień Młodzieży. Uczestniczyli w nim uczniowie różnych szkół oraz goście z zewnątrz prowadzący całe wydarzenie.
Po oficjalnych powitaniu uczestnicy poszli dyskutować na wybrane przez nich tematy. Debata trwała półtorej godziny. Po tym czasie wszyscy zebrali się, aby podsumować swoją pracę. Następnym punktem programu były warsztaty. Monika Mirosław, jedna z uczestniczek powiedziała - "Bardzo miła atmosfera, spokojnie".
Zaprezentowała stworzony przez siebie malunek. Jej nauczycielka, które uczyła malowania twarzy, podzieliła się ze mną swoją opinią - "Uczennice są bardzo pojętne i dobrze się z nimi pracuje".


Edyta Machulak
Gimnazjum nr 3
18.05.2011r. w środę, w Gimnazjum w Lublinie odbyło się spotkanie młodzieży, którego punktem kulminacyjnym były warsztaty dotyczące różnego rodzaju zainteresowań. Uczestniczyła w nich młodzież miasta Lublin.
Spotkanie zorganizowane było przez Fundację KReAdukacja. Celem wydarzenia było zdobycie wiedzy na temat potrzeb młodych ludzi i pobudzenia w nich tak ważnej cechy jaką jest kreatywność.Warsztaty były bardzo ważne dla młodzieży. Uczestniczki zajęć gry na bębnach powiedziały, że zajęcia były ciekawe i inspirujące. Jednocześnie stwierdziły, że muzyka nie będzie ich sposobem na życie i przyszłą pracę.


Magdalena Igras
VIII Liceum Ogólnokształcące
Dnia 18.05 w Gimnazjum nr 3 w Lublinie zostały zorganizowane warsztaty malowania twarzy. Wszystko to odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Warsztaty były przeprowadzone przez panią Ewelinę Zajączkowską. Uczestnikami byli gimnazjaliści i licealiści. Specjalne farbki, pędzelki i woda to to czym młodzież lubi się bawić. "Całkiem fajne uczucie malować komuś po twarzy" - komentuje jedna z uczestniczek warsztatów.



Anna Kolasińka
VIII Liceum Ogólnokształcące
18.05.2011r. w Gimnazjum nr 3 w Lublinie odbyły się warsztaty bębniarskie. Uczestniczą w nich uczniowie gimnazjum oraz goście z innych lubelskich szkół. Warsztaty prowadzone były przez Pana Marcina Kojdera. Uczestnicy mieli okazje zagrać na bębnach : kubańskich, afrykańskich i tureckich. Nauczyli się 2 rytmów afrykańskich oraz kilku podstawowych uderzeń. Pomimo tego że warsztaty się skończyły, uczestnicy nie chcą rozstawać się z bębnami. To bardzo odprężające - mówi Kasia, jedna z uczestniczek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz